Další Kiwi víkend neboli Kaipara adventure

Text: 
I Eddie se pozastavil na tím výhledemTak se kluci v práci rozhodli vyjet na výlet. Původně teda plánovali jenom striktně klučičí výlet (chtěli pozvat Toma a mě ne!), ale nakonec přece jenom trochu změnili pravidla a jela jsem taky:-). Celý výlet se totiž nesl ve znamení 4x4 neboli čtyřkolek a jiných podobných klučičích legrácek.
Písek nám šuměl pod kolyHlavní cílem bylo pořádně se vyřádit ve firemních autech, které jsou skoro všechny 4WD, ale jediný terén, který kdy otestovali, byl tak patník před naší firmou. A tak jsme vyjeli kousek za Auckland na Muriwai Beach, tam jsem vjeli pěkně za odlivu (za přílivu je pláž nesjízdná) na pláž a už jsme si to šupajdili asi 30 km na sever. Trošku Vám popíšu krajinu...

To ještě moc nefoukaloJedete v autě, pod kolama Vám sviští písek, nalevo je studený rozvlněný oceán a napravo pár písečných kopců, na kterých se snaží udržet větrem ošlehané trávy a keříky. Co je za kopcem nevidíte, ale pokud si dáte práci se tím pískem vyšplhat až nahoru, tak Vás tam snad někde daleko čeká les. No a tak jedete nadčasově dlouho. Písek opravdu příjemně šustí a vy máte chuť si přečíst znova Malého Prince, když tu konečně zastavíte a... No a začne kiwácký výlet se vším všudy:-). Honem postavit stany v písku a v co největším závětří (beznadějné). Namazat se sunblockem a jedním okem pozorovat, co že to vyvadějí malá kiwáčata (měli jsme sebou asi 7 dětí, o kterých jsme celý den vůbec nevědeli). Okamžitě totiž vytáhli body boardy a jali se sáňkovat na sněhu.

HopDalším bodem programu bylo sbírání dřeva na večerní taborák. Opět po kiwácku všichni chlapi naskákali do aut a hurá na dřevo. To co následovalo svým ženským pohledem asi správně nepopíšu, ale bylo to něco mezi závodem Paříž Dakar a Hvězdnými válkami. Prostě oni na těch písečných dunách jezdili furt dokola:-). Zalíbilo se jim to natolik, že se pak snažili "skákat" přes jakýsi písečný čupek. Málem to odnesla spojka u Subaru, ale naštěstí to rozdýchala.

Lock and Load!Večer pak přijela další várka kolegů a začala další legrácka v podobě spud gun neboli bramborový kanón. Stručný popis: Do ocelové trubky vrazíte brambor, z druhé strany stříknete trochu spreje, zaděláte a zapalíte a ono to pak vystřelí. No a byli to pěkné pecky vám řeknu. Nakonec se to zvrhlo v úplně nepedagogickou zábavu, kdy na jedné straně údolí dospělácí stříleli na druhou stranu údolí, kde byly všechny děti. Ty si naštěstí vykopaly zákop. Vždycky vykukovaly, pak někdo zakřičel FIRE a oni se hned schovaly. Takže se to obešlo bez obětí:-) Prostě jenom nakreslený terč v písku byl prý nuda...

U ohníčkuVečer se pak dělaly stejky a sedělo se u ohně. Skoro jako kdybychom byli na Sidónce:-). Ovšem toho písku přeci jenom bylo už hodně. V noci se pak zvedl vítr a zažili jsme něco jako písečnou bouři. Tom musel několikrát kontrolovat stan, aby neuletěl.

Ráno jsme byli všichni nějací přešlí. Ono když máte písek opravdu všude a v noci jste kvůli větru skoro nespali, tak Vás dokonce i chuť na plánovanou vařenou snídani přejde. Byla by stejně plná písku a to rozhodně nepřeháním:-). No a tak jsme se jenom rychle sbalili a hurá na další řádění v autech, které jsme proložili vycházkou na písečné duny. Snídaně ale nakonec samozřejmě byla a to pěkně v útulném kafe v Murawai. Děti s červenýma očičkama od písku si pěkně srkaly horkou čokoládu a dospělí splachovali písek v ústech kafíčkem. Ideální konec příjemného víkendu.

Více foteček...

Add new comment

Full HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Nový Zéland: