Návštěva číslo 4

Text: 
Skoro celá tlupaHrdě oznamuji, že počty našich návštěv rostou takřka geometrickou řadou! Po Zuzce s Davidem a skupině Frimlíků přijela šestice kamarádů. Skřítek a její Pilulkové a Tlapák s Večerníčkem. Další návštěvu čekáme v podobě celého zájezdu:-).

Ale aby to neznělo, že frfláme. Naopak!!! Navštěvy milujeme a pokud by jste někdo chtěli přijet, tak se ozvěte a ja postavím vodu na kafe/čaj/soup in a cup.

Smrad nevyfotíšJinak jsme si tentokráte mohli vzít jenom dva dny volna a tak jsme se vydali s Tlapákama směr Rotorua, Taupo, Tongariro a Coromandel. Pro pravidelné čtenáře to může znít jako pěkná nuda, ale to je naštěstí nesmysl. I nás samotné překvapuje, že je na Zélandu stále co objevovat a to i na místech, kde jsme už byli 2x/3x/4x:-)))).

Barevná jezírkaTřeba na Tongariro Crossing jsme místo Mt. Ngauruhoe (2287m) - kam už mě teda nikdo nedostane:-))), vyšplhali na Tongariro summit (1967m), na který nám minule už nevyšel čas. A hádejte koho jsme tam potkali.... No ano, jednoho z těch kouzelných dědečků z Mt. Taranaki. No není svět malý? Pán si jenom trénoval na další výstup Mt. Taranaki, aby jich teda měl letos těch 800. Bydlí v Taupu, tak přece si nebude sedět doma, když je tak hezky.

Maorská tancovačkaTaky jsme byli až nemile překvapeni, že se v Rotorua nebo spíš v Ohinemutu, což je teď už část Roturury, ale dříve samostatná maorská osada, u kostelíka St. Faith's church a marae Tamatekapua objevila budka, kde paní vybírala "dobrovolné vstupné". Prý byli místní Maoři "generous enough" neboli štědří dostatečně dlouho. Tak si to každý přeberte.

Před návalem adrenalinuV Taupu jsem se nechala přemluvit a sedla jsem do rychločlunu Hukafalls Jet. Adrenalin můžu ještě teď prodávat:-)

No a moje oblíbená Cathedral Cove na Coromandelu byla zavřená. Teda dalo se jít až dolů na pláž, ale skrz ten pískovcový portál už ne. Spadlo jim tam totiž trochu pískovce ze stropu přímo mezi turisty. Holt příroda si pracuje stále.

Tak to bylo jenom pár překvapení. Ty další by asi bylo lepší slyšet z úst Tlapáků a Skřeti a spol. Přesto pár foteček zde...
A taky na tlapacizeland.cz.tl

Comments

Add new comment

Full HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Nový Zéland: