Queens B'day u Kai Iwi

Text: 
Pádlující pištidloTak jsme opravdu asi blázni. Poslední prodloužený víkend až do října a zatímco většina Kiwáků sedí doma u topení (pokud nějaké mají:-)), my organizujeme půjčení kajaků a vydáváme se na Kai Iwi Lakes. Pravidelní čtenáři si možná pamatují, že to nebude naše první návštěva jezer, jelikož jsme se zde nocovali loni na Nový rok. To to letí co?

Kajaky se nám na střechu skoro nevlezlyKajaky nám poskytl můj kolega z práce Jason. První mi je měl i pomoct přivázat na naše auto, ale nakonec se pokiwácku zdejchnul a na auto nám je pomáhal dostat Nathan a Niquey. První dobrodružství jsme tedy měli za sebou, auto jsme i s kajaky zaparkovali za barákem, aby nám je nikdo neukradl a v sobotu hurá za opravdovým dobrodružstvím.

Cesta do Dargaville proběhla celkem bez větších vzrušení, teda až na jednu chvíli, kdy bych přísala, že se kajaky na střeše pohly. Ovšem následovné zastavení a zkontrolování nic takového nepotvrdilo, tak se jelo dál. K jezerům jsme přijeli něco po poledni a trošku nás překvapilo, že tam není ani noha. Cedule kolem celého jezera Taharoa, které je ze tří Kai Iwi lakes největší, upozorňovaly, že je správce kempu přítomný po celý rok. No těžko říct kde, protože na recepci to rozhodně nebylo:-)

V pondělí jsme se i odvážili si s sebou vzít foťákSundali jsme kajaky, navlékli se do vest a hurá na vodu. No musím říct, že to byl zážitek. Pro mě první samozřejmě panika, ale pak totální pohodička.
Nahoru dolů přes kopce
V neděli jsme pak objeli celé jezero, obdivovali ptáky a výhledy. Odpoledne jsme se pak šli projít na asi hodinový trek směrem k moři. Na pláži nebyla samozřejmě ani noha:-) Celý trek pokračuje po pláži až ke skalnímu výběžku Maunganui Bluff, ale jelikož to vypadalo na déšť, tak jsme se vrátili k autu. Dešti jsme se stejně nevyhli a tak nezbývalo, než si číst v autě.

V pondělí vypadalo počasí nejlépe, ovšem jenom na pevnině:-) Jakmile jsme vyrazili dál na jezero, opřel se do nás takový vítr, že jsem myslela, že odletím. Ok, možná to nebylo tak dramatické, ale stačilo to na to, abych frflala:-).

Tak to by asi bylo k víkendu, takže si to shrneme...
Počet kajaků a kajakářů - 2
Počet odpádlovaných hodin - asi 6
Počet upršených hodin - asi víc než bychom si přáli
Počet ujítých km - 5
Počet zapomenutých náplní do vařiče - 1
Počet studených večeří - 1
Počet nových zážitků - nespočet
Pa:-)))

Fotky....

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Hledáme roboty!
Nový Zéland: