Plavčíci

Text: 
PlachetniceTak jednu sobotu jsme se konečně po několika odkladech dostali na plachetnici. Danča a Karl nám tento výlet slibovali už nějakou dobu, ale zatím vždycky z výletu sešlo.

Jejich plachetnice je totiž docela malá a při silnějším větru (15+ uzlů) je cesta pro nezkušence našeho typu příliš velký adrenalin. Nicméně tuto sobotu se počasí slibovalo umoudřit, tak se Karl rozhodl, že to s námi riskne.

Nad ránem se nás tedy všech pět (ještě jsme s sebou vzali Martina) ve Stillwater nalodilo a odrazili jsme. Naším cílem byl blízký ostrov Tiritiri Matangi, který je vlastně jakousi ptačí rezervací s omezeným přístupem (omezení spočívá pouze ve velikosti přívozu, denně to dohromady dělá 150 lidí, ale jelikož jsme my měli vlastní loď, tak se nás toto omezení netýkalo). Z velké části tu obnovili původní les a hlavně vymlátili všechny ty zlé vačice a jinou havět, která ptáky ohrožuje.

Cesta k ostrovu byla celkem příjemná, pomáhali jsme, kde jsme mohli (-> Karl o nás všude zakopával a jenom jsme mu ztěžovali práci :)). Dokonce jsme si i vyzkoušeli kormidlovat (a to včetně nejmenšího plavčíka!). S ubývající vzdáleností k ostrovu začal vítr zesilovat, takže když jsme dorazili, Karl se pro jistotu rozhodl zůstat na lodi, aby neskončila někde na útesech. Zbytek posádky si udělal výlet k majáku, snažil se nafotit (a honit) nějaké ptáky, prostě výlet jak má být.

Když jsme se vrátili na loď, vítr už notně zesílil, takže cesta zpět nebyla pro některé plavčíky vůbec příjemná. Kromě toho, že jsme málem ztratili přes palubu Danču (jednou jsme dokonce na chvíli ztratili nad lodí kontrolu) a celou cestu byla loď nakloněná pod úhlem 45° a víc, nám také trvala mnohem dél, protože jsme jeli proti větru.

No nakonec jsme šťastně dorazili. Byla to ale bohužel naše poslední cesta na této lodi, protože ji Danča s Karlem hned ještě v přístavu prodali :(.

Nějaké fotečky...

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Hledáme roboty!
Nový Zéland: