Pinnacles na Coromandelu

Text: 
Zajíc na PinnaclesPinnacles Track je asi nejznámější trek na poloostrově Coromandel. Na začátku městečka Thames zahnete doprava do Kauaeranga Valley a jste tam. První narazíte na impozantě vypadající Visitor centrum, které dokonce vyhrálo i jakousi architektonickou cenu. Připomíná přehradu z kauri a mě se teda moc líbilo a chtěla bych v něm bydlet ,ale pro Toma je to stodola, takže ho budu muset ještě trochu zpracovat:-)
Návštěvnické centrum - damaroňová přehradaDál směrem do vnitrozemí pak narazíte na množštví DOC kempů (minimálně 6 - není mi moc jasné, proč jich je tam tolik, ale asi to má svůj důvod, že by nával turistů?!? - pozn. údajně tam jezdí množství školním výletů, hodně skupin děcek jsme i potkali) a až u úplně posledního začíná Kauaeranga Kauri Trail. Většina Kiwáků si trasu rozdělí mezi dva dny s tím, že spí nahoře na vrcholu v největší chatě DOCu - Pinnacles Hut. My jsme si samozřejmě takový luxus nemohli časově dovolit a tak jsme přijeli v sobotu odpoledne, přespali v autě na začátku treku a celý jsme ho dali v neděli.


Pištidlo honící vačice V sobotu jsme jenom tak sondovali okolí a vydali se na tréningový trek "Po stopách lovců vačic" :). Kdyby jste ho někdo hledali, tak začíná úplně normálně na začátku Murray's Walk, ale pak musíte nepochopitelně zahnout do lesa a sledovat plastové fáborky. Jdete jdete nebo spíš se prodíráte a prodíráte a až frflání Vašich spolušlapajících přesáhne únosnou mez, tak si dáte lízátko poslední záchrany a vrátíte se zpátky. Následuje krásná uklidnující procházka po Murray´s Walk a hurá na večeři. Zuby a spánek:-)

Výstup na vrchol, zatím stále ještě v mracíchRáno jsme vyrazili v osm a před jedenáctou jsme už byli u chaty. Bohužel se začalo trošku zatahovat, ale i přesto jsme se rozhodli si udělat asi 50 minutovou odbočku na samotný vrchol Pinnacles. Aby jste rozuměli, celá trasa až k chatě se nese ve znamení těžby kauri kdysi ve dvacátých letech, je to samá cedule s obrázky dřevorubců a vysvětlivky, jak si pomáhali různými paropřístroji a vlaky. Tady se člověk dozví, jak těžba stromů zhuntovala celý ekosystém. Smutné jsou hlavně čísla - 20% těžby tvořila ztráta.


Cesta dolů, to už je jasnoOdbočka na Pinnacles je pak spíše o výhledech. Sopečná činnost zde ve výšce 759m vytvořila lávové skalní útvary, ze kterých je krásný výhled na celý poloostrov. My jsme měli opravdu štěstí a cestou nahoru se nádherně rozjasnilo, takže jsme se mohli kochat:-) Cesta zpátky uběhla jako voda, takže jsme byli kolem třetí hodiny dole. Hezká denní tůra a další bod na našem seznamu splňen :-).


Fotky.

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Hledáme roboty!
Nový Zéland: