Dubaj nočním bleskem

Text: 
Hotel AtlantisOK, takže jsme na cestě zpátky na Zéland a v Dubaji máme několik hodin čas. Přiletíme asi v jedenáct a co s načatým večerem, že? Jsme přece v Dubaji - městě, o kterém se snad natočilo více dokumentů než o pyramidách:-) To trošku asi přeháním, ale všichni ví, o čem mluvím - mrakodrapy, přepych, umělé ostrovy....

Nový terminálSoučástí naší poukázky na hotel je i vízum, za které se normálně musí platit, tak proč toho nevyužít a nepodívat se na sice noční, ale přece jenom Dubaj. Nakonec to Tom vyřešil úplně na jedničku a na couchsurfu kontaktoval mladíka, který se nabídl, že bude přes noc naším průvodcem. Po trošku byrokratické celní kontrole (nemáte nálepku, běžte pro ni ke customer service okýnku, u okýnka - běžte do banky pro nálepku, zpátky s nálepkou, musíme si Vás zkontrolovat a udělat Vám eye scan a pak už konečne můžeme k tomu prvnímu chlápkovi na celním. Jo holt cesty byrokratního šimla jsou nevyzpytatelné) jsme se přesunuli do Millenium hotelu, kde jsme se najedli a netrpělivě čekali na toho mladíka, co obětuje spánek na úkor dvou plantažníků:-)

Nějací ztracenci tu byli i ve 2 ránoMurtaza přijel, nasedli jsme do značně klimatizovaného auta a jelo se. Vzal nás přímo do centra a cestou nám ukazoval všechny ty mrakodrapy, kterých je v Dubaji nespočet. Jména bylo opravdu těžké zachytit, ale všechny byly nějak výjimečné. Takovým lesem výškáčů jsme dojeli až k pobřeží Perského Zálivu. Kolonáda byla vzhledem k pozdní hodině skoro poloprázdná, ale alespoň jsme viděli všechny ty čističe, co udržují Dubaj beze špetky špíny. Překvapivé je, že vodou se moc nešetří (všechna voda se získává z mořské) a na umývaní chodníku používají saponát. Zkouška moře taky proběhla a musím říct, že teda termály hadra. Voda byla snad jestě teplejší než vzduch a to bylo asi 34 stupňů a neuvěřitelně vlhko!

AkvárkoPodívali jsme se taky na Palm Jumeirah, jeden z umělých ostrovů v Dubai. Má tvar palmy a na jeho uplném konci stojí Atlantis Hotel. Do toho jsme se zašli i podívat, abychom alespoň trochu nasáli tu atmosféru přepichu. Musím přiznat, že to na mě docela zapůsobilo. Asi tím, že bylo všechno takové rybičkovské a mořské. Součástí hotelu je taky aquapark + aquarium a jenom ta troška, kterou jsme zahlédli stála za to. Ryby úplně obrovské a sklo široké tak půl metru.

MešitkaZ Atlantisu jsme se vydali k další ikoně Dubaie Burj Al Arab neboli k sedmihvězdičkovému hotelu na pobřeží ve tvaru plachty. Bohužel ale vzhledem k hodině jsme se nedostali za závory u parkoviště. Hotel je přístupný pouze hostům a také pokud máte rezervaci do některé z místních restaurací či kaváren (a ani fotka není protože byl kompletně zhaslý). Jak říkal Murtaza, mužete sem jenom na kafe, ale musíte zavolat a objednat se:-). Ale abychom nejezdili jenom po hotelech, vzal nás náš průvodce i k jedné z velkých mešit, k nějakému skanzenu u Dubai Creek (fakt vůbec nevím, co to bylo zač, byli 4 hodiny ráno a hladina mojí energie dávno dosáhla nuly) a taky na pravý nefalšovaný rybí trh. Tady jsem tím smrádkem trochu pookřála, tak si pamatuju, že jsem tam byla jediná holka:-).

Murtaza a myNo a jelikož začalo pomalu svítat, zavezl nás Murtaza zpátky do hotelu. Takže ještě jednou, jenom tak do éteru, děkujeme převelice, tomuto potomkovi pákistánských přistěhovalců. Ať se mu vše daří.

Ještě pár poznámek - Dubai byla přes noc velice tmavá (skoro nic nebylo osvětleno - žádné fotky) a celkem i tichá. Murtaza říkal, že kdyby nebyla krize, všechna staveniště by jela na plný výkon, ale teď je většina staveb zakonzervovaná nebo se na nich dělá jenom přes den. Bylo tu opravdu velice horko a vlhko, přes den to musí být peklo. Dubaj je jedna z mála míst na světě, kde se voda musí nikoliv ohřívat ale ochlazovat. Viditelnost i přes den byla celkem zlá, celé město pokrýval nějaký snad prachový opar.

Každopádně by se chtělo vrátit přes den! :)

Velice málo fotek je tu.

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Hledáme roboty!
Nový Zéland: